Şubat 12, 2018 Dyt.Elvan ODABAŞI KANARDyt.Elvan ODABAŞI KANAR

Brokoli ve Kanser İlişkisi

Yine mi brokoli?, diyeceksiniz biliyoruz. Ancak bu sefer ki yazı farklı! İçeriği alışılagelmiş tek düze bilgilerden oluşmuyor. Tamamen bilimsel kanıtlara dayalı ve gerçek! Bu mucizevî sebzenin akıl küpü yapraklarının arasında kaybolup, bu işin DNA’sına inmeye ne dersiniz?
0 8min 376
Şubat 12, 2018 Dyt.Elvan ODABAŞI KANARDyt.Elvan ODABAŞI KANAR

Profesyonel Sporcular İçin Beslenme Önerileri

Farklı spor dallarında başarılı olmak farklı vücut yapısı ve yeteneğine bağlıdır. Fizyolojik ve psikolojik sağlığın devamlılığını sağlamak için yeterli ve dengeli beslenme bilincine sahip olmak ise bir ayrıcalıktır.
0 18min 364
Şubat 12, 2018 Dyt.Atilla ZEYREKDyt.Atilla ZEYREK

Zayıflama Diyeti ve Leblebi

Leblebi tüketimi ile aklımıza gelen sorulardan birisi kuruyemiş olduğundan kilo aldırır mı? Toplam vücut yağını artırır mı? Kaç kaloridir? Tok tutar mı? Bu sorular aklımıza sık takılan sorulardan değil mi?
0 5min 472
Şubat 12, 2018 Dyt.Atilla ZEYREKDyt.Atilla ZEYREK

Kefirle Gelen Sağlık

Kefir etil alkol ve laktik asit bakterilerinin sütü fermente etmesi sonucu elde edilen çok eski geçmişe sahip bir besindir. Kafkasya ve Orta Asya kökenli mili bir besinimizdir.
0 7min 331
Şubat 9, 2018 Dyt.Gamze KAÇARDyt.Gamze KAÇAR

Diyabet (Şeker Hastalığı) ve Beslenme Tedavisi

Vücüdunuzun kıymasal yapısında kalıcı değişme sonucunda kan sekerınızın geregınden fazla yukselmesıdır. Nedeni insülin hormonu eksikliğidir. Hormonlar vücudun bir bölümü tarafından üretilen ve kan dolaşımına karışarak vücüdun uzak bölgelerine etki yapabilen kimyasal habercilerdir
0 11min 262

Beslenme ve Sağlıklı Yaşam


Şubat 8, 2018 adminadmin

Gebeliğe Bağlı Diyabet

Gebeliğe bağlı diyabet, hamilelik sırasında meydana gelen tıbbi bir durumdur. Son yıllarda obezitenin artması ve değişen yaşam tarzı alışkanlıkları ile daha çok görülmeye başlandı.
0 6min 338

Şubat 8, 2018 adminadmin

Besin intoleransı mı yoksa besin alerjisi mi ?

Besinlerin neden olduğu düşünülen her türlü olumsuz etkiyi besin alerjisi olarak tanımlamak, toplumda oldukça yaygın, ancak her zaman doğru olmayan bir eğilimdir.
0 12min 243

Şubat 8, 2018 adminadmin

Bütçeye Göre Beslenme Önerileri

Sağlıklı besinlerin pahalı olduğuna dair yanlış bir inanış vardır. İyi planlanan sınırlı bir bütçeyle de sağlıklı beslenmek mümkün.
0 6min 252

Şubat 8, 2018 adminadmin

Patates Tüketmemiz İçin 10 Neden

Patatesin önemi ne kadar biliniyor? Nişasta içeriği yüksek olan sebzelerden olan patatesten özellikle kilo yönetimi programlarında uzak durulmaya çalışılır. Bu ne kadar doğru? İşte patates hakkında her şey…
0 12min 228

Şubat 8, 2018 adminadmin

Kadın ve Çikolata ilişkisinin gizemli hikayesi

Ofiste çalışırken veya akşam televizyon izlerken birden aklımıza düşen veya kahve içerken gözümüzün aradığı ve hatta hiçbir neden yokken olsa da yesek dediğimiz çikolata…
0 4min 311

Şubat 8, 2018 adminadmin

Arıdan kavanoza: BAL

Bal; tatlı lezzeti, enerji vermesi ve sağlığa olan faydaları için kullanılan doğal bir besindir. Kaynağına bağlı olarak çam balı, kestane balı gibi farklı çeşitlere ayrılır.
0 8min 226